Pielęgnacja

Pielęgnacja

Włosami naturalnymi System Extensions można cieszyć się przez wiele miesięcy, jeżeli zastosuje się kilka prostych zasad.

Nawilżanie

Nawilżanie włosów System Extensions jest najważniejszym punktem pięlegnacji, gdyż są to włosy naturalne, lecz ścięte - czyli martwe. Nie są one połączone  ze skórą głowy, więc nie są odżywiane naturalnymi składnikami odżywczymi. Dlatego odpowiednia pielęgnacja jest podstawą żywotności włosów System Extensions.

Na całej długości włosów, omijając okolice łączeń, należy stosować mocno nawilżające odżywki, olejki. Raz na miesiąc zalecamy olejowanie włosów na noc. Intensywna pielęgnacja produktami mocno nawilżającymi do włosów suchych, przyniesie pożądane efekty lśniących włosów. Nie należy używać produktów zawierających alkohol i etanol.

Czesanie

Obowiązkiem każdego posiadacza włosów System Extensions jest codzienne, ostrożne czesanie włosów szczotką do włosów przedłużanych. Włosy należy czesać zaczynając od dołu, stopniowo kierując się ku górze, cały czas przytrzymując je u nasady.

Mycie

Przed każdym myciem włosów trzeba je dokładnie rozczesać. Zalecamy myć włosy pod prysznicem, kiedy strumień wody spada z góry. Zapobiega to plątaniu się włosów. Włosy należy myć letnią, nie gorącą wodą. Do mycia polecamy stosować szampony mocno nawilżające, bez dodatku alkoholu lub etanolu. Nie wolno myć włosów okrężnymi ruchami oraz czyścić ich zbyt gwałtownie. Wystarczy nałożyć szampon na skórę głowy, delikatnie wmasowując, tak, aby na długości włosów spłynęła po nich jedynie piana. Po umyciu obowiązkowo należy nałożyć na przedłużone włosy mocno nawilżającą maskę minimum 2 cm poniżej miejsc łączeń. Jest to szczególnie ważne, gdyż nawilżające właściwości maski mogą przyczynić się do rozpuszczenia łączeń. Maskę należy spłukać chłodniejszą wodą. Następnie nałożyć odżywkę identycznie omijając miejsca mocowań, jak w przypadku stosowania maski.

Po umyciu należy delikatnie wytrzeć włosy ręcznikiem i zawinąć je w go na kilka minut, aż woda samoczynnie w niego wsiąknie.

Suszenie

Po umyciu i wsiąknięciu wody w ręcznik, polecamy bardzo delikatnie rozczesać włosy. Należy używać chłodnego strumienia powietrza - jest to szczególnie ważne dla miejsc łączeń, które pod wpływem zbyt wysokiej temperatury mogą poluzować się i spowodować obsuwanie się. Należy pamiętać aby włosy suszyć na całej ich długości, nie kierując długo strumienia ciepła w miejsca łączeń.

Stylizacja

Pasemka System Extensions to w 100% naturalne włosy, dlatego można je dowolnie stylizować prostownicą, lokówką, falownicą, etc. Należy tylko pamiętać, by omijać miejsca łączeń, gdyż poprzez podgrzanie, łączenia mogłyby się poluzować. Wszelkie upięcia, wysokie kuce, bujne, gęste loki, czy też idealnie proste włosy są w zasięgu ręki. Przy stylizacji na ciepło zalecamy używać wosk lub odżywkę w spray’u - da to efekt jeszcze większego połysku włosów i odpowiedniej ochrony.

Farbowanie

Posiadamy bardzo szeroką gamę kolorów pasemek System Extensions, dlatego nie ma potrzeby ich farbowania. Procesy chemiczne, jak farbowanie, rozjaśnianie, etc. mogą zmienić strukture oraz powierzchnię zewnętrzną włosów i zniszczyć je. Producent nie ponosi odpowiedzialności za zabiegi chemiczne wykonywane na produkcie.

Sen

Absolutnie nie można kłaść się spać z mokrymi włosami. Przed pójściem zawsze należy związać włosy w kucyk lub zapleść warkocz. Uniknie się w ten sposób powstawania kołtunów.

Rekreacja

Włosy narażone na czynniki takie jak pot, brud, czy chlor zaczynają się plątać. Dlatego bardzo ważne jest, aby przed skorzystaniem z ćwiczeń, czy relaksu na saunie związać włosy w kuc, bądź zapleść warkocz. Należy dokładnie rozczesać włosy przed i po treningiem, a następnie je umyć.